II Kongres Zdrowia Psychicznego

II Kongres Zdrowia Psychicznego odbędzie się 3 czerwca 2019 r. w Warszawie. Pod hasłem ZDROWIE PSYCHICZNE DLA WSZYSTKICH zostaną poruszone zagadnienia dotyczące stanu zdrowia psychicznego oraz polepszania standardów opieki psychiatrycznej w Polsce.

plakat II Kongresu Zdrowia Psychicznego
plakat II Kongresu Zdrowia Psychicznego

W programie znajdują się trzy główne sesje:

  1. Psychiatria dzieci i młodzieży
  2. Pomoc społeczna
  3. Profilaktyka i promocja zdrowia psychicznego 

II Kongres Zdrowia Psychicznego zakończy się Marszem o Godność.

Pracuję głównie z dziećmi i ich rodzicami dlatego jestem szczególnie zainteresowana poniższymi wykładami:

  • Bogdan de Barbaro – „Znaczenie rodziny w zdrowiu psychicznym”
  • Magdalena Chrzan – Dętkoś – „Profilaktyka depresji poporodowej matki profilaktyką zdrowia psychicznego niemowląt”
  • Elżbieta Kucińska – „Środowisko szkolne a zdrowie psychicznego”
  • Agnieszka Czechowska – „Kondycja psychiczna młodzieży- kontekst społeczny i kulturowy”.
  • Tomasz Rowiński – „Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży Warszawa – Bielany. Pierwsze doświadczenia w koordynacji rodzin w społeczności lokalnej”
  • Maciej Pilecki – „ Różne oblicza psychiatrii środowiskowej dzieci i młodzieży – doświadczenia krakowskie”

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydenta RP Andrzej Duda. To ważne, aby tak istotnym tematem zainteresowali się również przedstawiciele świata politycznego, ponieważ to oni decydują jaki kształt mają ustawy dotyczące pomocy psychologicznej i zdrowia psychicznego w Polsce. Głównym organizatorem merytorycznym oraz technicznym jest Fundacja eFkropka, która zajmuje się pomocą osobom po kryzysie zdrowia psychicznego. Oprócz ciekawych wydarzeń przewidziana jest również przerwa kawowa (kawa, herbata) oraz lunch. Uzyskałam informację od organizatora, że na lunch przewidziana jest również opcja wegetariańska 🙂

8 maja 2017 r. odbył się I Kongres Zdrowia Psychicznego. Rezultatem pochylenia się nad sytuacją osób zagrożonych było powstrzymanie likwidacji Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego 🙂 Kto wie, co przyniesie tegoroczny Kongres.

#zdrowiepsychicznedlawszystkich 
author-sign

About Anna Skrońska

Pomagam rodzinom w kryzysie okołorozwodowym. Dowiesz się jak ogarnąć piętrzące się emocje, jak skutecznie się komunikować. Prowadzę warsztaty dla rodziców, pomagam również dzieciom.