Bajkoterapia – zostań bajkoterapeutą

W maju uczestniczyłam w szkoleniu pt. “Bajkoterapia – zostań bajkoterapeutą“. Zostało ono zorganizowane przez Centrum Terapii i Rozwoju Indygo, które jako jednostka szkoleniowa znajduje się w stosownym rejestrze pod nr 2.14/00298/2017.

Bajkoterapia
Bajkoterapia – zostań bajkoterapeutą

Prowadząca, mgr Dagmara Kocik, jest pedagogiem i psychologiem, dodatkowo szkoliła się z zakresu bajkoterapii klinicznej. Zaproponowała ona grupie formę szkolenia wykładowo-warsztatową. Miałam przyjemność stworzyć swoją pierwszą, profesjonalną bajkę terapeutyczną 🙂 Dowiedziałam się też, że najlepiej działają bajki napisane dla konkretnego, wybranego dziecka z daną trudnością. Co ciekawe, z bajkoterapii korzystają również dorośli 🙂

Na szkoleniu zdobyłam wiedzę i kwalifikacje, które pozwalają mi na samodzielne tworzenie bajek klik. Wiem na pewno, że tę technikę będę stosowała w pracy z moimi małymi podopiecznymi. Tworząc dla nich indywidualną pomoc terapeutyczną, jaką jest właśnie bajka, będę mogła skuteczniej im pomagać 🙂 A dzieciaki nie będą mogły poczuć się bezpieczniej podczas wspólnej pracy.

author-sign

About Anna Skrońska

Jestem psycholożką. Skończyłam psychologię kliniczną i zdrowia na Uniwersytecie SWPS. Jestem certyfikowaną trenerką umiejętności społecznych (TUS), certyfikowaną trenerką kontroli złości oraz bajkoterapeutką.