4 filmy na Dzień Ojca

Bycie ojcem od zawsze jest przedmiotem zainteresowania reżyserów. Dzisiaj podrzucam 4 filmy na Dzień Ojca. W roli głównej oczywiście – Ojciec, Tata, Staruszek 🙂

4 filmy na Dzień Ojca

Poniżej wymieniam 4 tytuły, które pokazują ojcostwo z różnych stron. Ostatni zwraca też uwagę na samotne rodzicielstwo. Samotne ojcostwo zdarza się rzadziej niż samotne rodzicielstwo. Pamiętajmy jednak, że istnieje. Z racji tego, że specjalizuję się w pomaganiu rodzicom w kryzysie rozwodu, wolę określenie samodzielne rodzicielstwo, samodzielne ojcostwo, samodzielne macierzyństwo.

1. Ojciec (2020), reż. Florian Zeller

Film pokazuje relację ojca z córką i Alzheimerem. Przejmujący, prawdziwy, rzeczywisty.
W roli głównej Anthony Hopkins i Olivia Williams. Jeszcze można pójść na niego do kina – premiera w Polsce to maj 2021 r.

2. Ojciec (2015), reż. Artur Urbański

Trudny film. Dramat. Życie stawia Konstantego przed trudnym wyborem-uczestniczyć w pogrzebie ojca, czy w przyjściu na świat swojego pierwszego dziecka. Zygmunt Malanowicz (ojciec) nagrodzony za pierwszoplanową rolę męską.

Dostępny na Netflixie.

3. Jaki ojciec, taka córka (2018), reż. Lauren Miller Rogen

Ojca można też zabrać w podróż poślubną. Córka zostaje porzucona przed ołtarzem, ale nie rezygnuje z wyjazdu. Towarzyszem zostaje jej ojciec, którego dawno nie widziała.

Do obejrzenia na Netflixie.

4. Ojcostwo (2021), reż. Paul Weitz

Świeża produkcja Netflixa. Opowiada o samotnym ojcostwie. Żona Matta umiera po porodzie. Owdowiały tata mierzy się z trudami nowej rzeczywistości. To co dla świeżo upieczonej mamy jest trudne, dla świeżo upieczonego taty jest monstrualnie trudne. Ciężki temat, opowiedziany lekko i humorystycznie.

Tytuł do obejrzenia tu.

Ojcostwo dzisiejszych czasów

Role w rodzinie zmieniają się. Podział na mamę wychowującą dzieci i dbającą o dom oraz tatę pracującego na utrzymanie rodziny, nie mieszającego się w sprawy “porządkowe”, zaciera się. Dzisiaj obowiązki domowe często dzielone są pomiędzy rodziców, opieka nad dziećmi również. Cieszy mnie to. Każde z rodziców daje dziecku coś od siebie, jest tak samo ważne. Wymienione przeze mnie 4 filmy na Dzień Ojca, pokazują, że między dziećmi a rodzicami, między dziećmi a ojcami, mogą być najróżniejsze relacje. Każda z nich jest ważna i każda czegoś uczy.

Obejrzyjcie, szczególnie ostatni tytuł 🙂

Od czasu do czasu polecam filmy do obejrzenia. Do tej pory zwracałam uwagę na:

4 filmy na Dzień Ojca
4 filmy na Dzień Ojca

Bycie ojcem od zawsze jest przedmiotem zainteresowania reżyserów. Dzisiaj podrzucam 4 filmy na Dzień…

filmy na Święta
4 filmy na Święta + ebook 🎄

Filmy na Święta to jakby zaprzeczenie tego, aby spędzać czas z rodziną a nie z TV. Wigilia Bożego Na…

diagnoza-to-nie-wyrok
Diagnoza to nie wyrok – 3 tytuły, które trzeba zobaczyć

Dzisiaj pokażę 3 tytuły produkcji, które w inny sposób pokazują życie ludzi i dają nadzieję po diagn…

author-sign

About Anna Skrońska

Pomagam rodzinom w kryzysie okołorozwodowym. Dowiesz się jak ogarnąć piętrzące się emocje, jak skutecznie się komunikować. Prowadzę warsztaty dla rodziców, pomagam również dzieciom.