Konsultacje rodzicielskie/wychowawcze

Konsultacje rodzicielskie/wychowawcze to spotkania nie tylko dla dorosłych, którzy mają dzieci 🙂 Zapraszam na nie również rodziców oczekujących dziecka, planujących ciążę. Mamy, które już wiedzą, że będą wychowywały dziecko samodzielnie.

Konsultacje rodzicielskie/wychowawcze dla par planujących zajście w ciążę/czekających na maluszka

Planowanie ciąży, okres ciąży to świetny czas na konsultacje z psychologiem. Zapraszam Cię na spotkanie i rozmowę. Udzielę informacji i rozwieję wszelkie wątpliwości związane z tym jak możesz się czuć podczas ciąży a także po porodzie. W społeczeństwie i mediach okres ciąży to najszczęśliwszy okres w życiu kobiety. Nie zawsze tak jest. Organizm kobiety przechodzi ogromne zmiany hormonalne i fizyczne. To wszystko bardzo wpływa na psychikę. Pierwsze dni po porodzie u około od 50% do 80% kobiet, to poporodowe przygnębienie. Baby blues jak widać jest częstszy niż się wydaje. A co z mężczyznami, z depresją poporodową, z jakością życia i współżycia w pierwszym roku po urodzeniu dziecka? Jest wiele ważnych tematów na konsultację.

Konsultacje rodzicielskie/wychowawcze dla rodziców dzieci w każdym wieku

Tak jak przyjście dziecka na świat to bardzo duża zmiana w życiu pary, tak późniejsze lata wychowywania dzieci przynoszą wiele niespodzianek. Potrzeby dziecka są inne od potrzeb rodziców. Dlatego, wbrew pozorom, wychowanie to duże wyzwanie. Jako rodzic doświadczasz wielu trudności i wątpliwości związanych z tym, czy robisz wszystko dobrze. Zastanawiasz się jakie skutki w przyszłości dziecka odniosą twoje sposoby wychowania. Nie wiesz, czy zostawić dziecko żeby się wypłakało, czy “karny jeżyk” to dobra i skuteczna metoda żeby okiełznać “złe zachowanie”. Czy to jak mówisz do nastolatka nie prowokuje go do wybuchów złości.

Zapraszam Cię na spotkanie!

Przed urodzeniem dziecka wiesz jak chcesz je wychować, jak do niego mówić, co robić. Sposób komunikacji wewnątrz twojej rodziny jest niesamowicie ważny. Często zamierzenia gdzieś tam w wirze życia się rozjeżdżają z rzeczywistością. Skręcasz w inną drogę niż planowałaś.

Pomogę Ci zrozumieć sytuację Twoją i Twojego dziecka. Bo właśnie to jest kluczem do sukcesu. Zrozumienie i prawidłowa komunikacja.

Jeśli:

  • przygotowujesz się na przyjście maluszka i czujesz, ze już coś się w Tobie zmienia,
  • doświadczasz wątpliwości związanych z wychowaniem dzieci, bliscy mają swoje inne/lepsze sposoby na wychodzenie trudności i masz już mętlik w głowie,
  • nie wiesz co zrobić przy kolejnym wybuchu emocji dziecka,
  • a może przerażają cię wybuchy Twoich emocji w komunikacji z dzieckiem czy też partnerem,
  • chcesz ułożyć wasze relacje rodzinne, komunikacyjne, wesprzeć siebie i dziecko w codzienności…
author-sign

About Anna Skrońska

Pomagam rodzinom w kryzysie okołorozwodowym. Dowiesz się jak ogarnąć piętrzące się emocje, jak skutecznie się komunikować. Prowadzę warsztaty dla rodziców, pomagam również dzieciom.