Trening Umiejętności Społecznych – kwalifikacje

Trening Umiejętności Społecznych (TUS) poprzedzają kwalifikacje. Rodzice często pytają co to jest, co daje i dlaczego się za to płaci.

Dlaczego kształtujemy umiejętności społeczne?

Coraz częściej spotykam się, że w szkołach organizowane są zajęcia z kompetencji społeczno-emocjonalnych. Skierowane są one do wszystkich uczniów, najczęściej prowadzi je psycholog. Coraz częściej w szkołach organizowany jest również trening umiejętności społecznych.

Można powiedzieć, że zajęcia są po to, aby dogadać się z innymi, wiedzieć jak sobie poradzić w określonych sytuacjach, wiedzieć, co można zrobić z emocjami, które wtedy w nas siedzą.

I jedne i drugie zajęcia prowadzą nas do efektywnego funkcjonowania w relacjach z innymi. Jaka jest różnica między nimi? W zajęciach Treningu Umiejętności Społecznych bierze udział wyselekcjonowana grupa dzieci. Zajęcia odbywają się w maksymalnie 6 osobowych grupach. Cykl zajęć ma swój ściśle określony cel.

Trening Umiejętności Społecznych – kwalifikacje

Po co są więc te kwalifikacje, skoro w takich zajęciach może uczestniczyć każde dziecko? Kwalifikacje są potrzebne. Zajęcia terapeutyczne mają swój określony cel. Cel ten ustala się dla każdej grupy dzieci i dla dzieci indywidualnie. Kwalifikacje TUS pozwalają na przeprowadzenie rozmowy/wywiadu z rodzicem i poznanie dziecka.

W trakcje kwalifikacji dowiaduję się czy dziecko ma diagnozę. To podstawa. Sprawdzam z czym dziecko ma trudności, jakie są jego mocne strony, w czym jest dobre. Na spotkaniu z dzieckiem widzę jak dziecko funkcjonuje w kontakcie 1:1 z obcą osobą, w obcym miejscu, zwyczajowo bez mamy.

Te informacje są niezbędne do stworzenia programu i scenariuszy zajęć TUS dostosowanych do potrzeb tej konkretnej, nowej grupy dzieci.

Ile kosztują kwalifikacje do zajęć TUS?

Ceny kwalifikacji na zajęcia TUS wahają się od 100 do 130 zł.

Zapraszam na kwalifikację na zajęcia, które odbywają się w Poradni Werbena. Całkowity koszt 50 minutowego spotkania z rodzicem i dzieckiem to 100 zł.

Cykl 12 zajęć TUS kosztuje 600 zł (godzinne zajęcia dla młodszych grup wiekowych) i 900 zł (1,5 godzinne zajęcia dla starszych grup wiekowych).

Poza kwalifikacją TUS prowadzimy również kwalifikacje na Trening Zastępowania Agresji.

Zapraszam do szczegółowej rozmowy telefonicznej lub do Poradni Werbena.

Jak można zapisać się na zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych bądź Trening Zastępowania Agresji?

Zapisy odbywają się:

P.S. Jeśli interesuje Cię tematyka strony, zapisz się na listę i otrzymuj powiadomienia o nowych postach, planowanych zajęciach, ofertach zniżkowych, aktualnościach -> ZAPISUJĘ SIĘ !

P.S.2. Niedawno uczestniczyłam w wykładzie, w którym razem ze mną uczestniczyło ok. 500 osób w różnym wieku – od 15 do 70 lat. Prowadzący opowiadał jak ważna jest postawa ciała i analizował jej wpływ na nasze myśli i działania. I ja tak sobie myślę – gdyby te 500 osób chodziło na TUSy to ten temat miałoby za sobą! 😀

author-sign

About Anna Skrońska

Jestem psycholożką. Skończyłam psychologię kliniczną i zdrowia na Uniwersytecie SWPS. Jestem certyfikowaną trenerką umiejętności społecznych (TUS), certyfikowaną trenerką kontroli złości oraz bajkoterapeutką.